RE-THINK INSULATION

Producten voor België

Vijf isolatievullingen voor verschillende eisen

ThermoWhite® WD-producten zijn mineraalgebonden isolatievullingen voor naadloze en vormvaste isolatieopbouwen.

Voor verschillende toepassingen zijn in België vijf op elkaar afgestemde varianten beschikbaar.

Persoonlijk advies

Productoverzicht

ThermoWhite® WD 70 R (R/N) Premium

  • Mineraalgebonden thermische en contactgeluidsisolatie voor normale belastingen
  • Warmtegeleidingscoëfficiënt λ / gedeclareerde waarde λR 0,0381 / 0,040 W/mK
  • Gebruiksbelasting tot 10 kN/m²
  • Drukspanning CS(10)50 ≥ 50 kPa

ThermoWhite® WD 70 R (R/N)

  • Thermische en contactgeluidsisolatie uit gerecycleerde korrels
  • Warmtegeleidingscoëfficiënt λ / gedeclareerde waarde λR 0,045 / 0,047 W/mK
  • Gebruiksbelasting tot 16 kN/m²
  • Contactgeluidsverbetering tot 25 dB

ThermoWhite® WD 100 R

  • Universele isolatievulling uit gerecycleerde korrels
  • Warmtegeleidingscoëfficiënt λ / gedeclareerde waarde λR 0,046 / 0,048 W/mK
  • Gebruiksbelasting tot 10 kN/m²
  • Zeer goede thermische en contactgeluidsisolatie

ThermoWhite® WD 130 R

  • Thermische isolatie voor hogere belastingen
  • Warmtegeleidingscoëfficiënt λ / gedeclareerde waarde λR 0,055 / 0,057 W/mK
  • Gebruiksbelasting tot 20 kN/m²
  • Drukspanning CS(10)100 ≥ 100 kPa

ThermoWhite® WD 170 R A2

  • Onbrandbaar, brandklasse A2-s1, d0
  • Warmtegeleidingscoëfficiënt λ / gedeclareerde waarde λR 0,073 / 0,077 W/mK
  • Gebruiksbelasting tot 20 kN/m²
  • Drukspanning CS(10)120 ≥ 120 kPa

Productmatrix

Technische kenmerken van de ThermoWhite® WD-producten die in België worden aangeboden.

Productmatrix
KenmerkEenheidWD 70 R PREMIUMWD 70 RWD 100 RWD 130 RWD 170 R A2
Producttype–Thermische en contactgeluidsisolatieThermische en contactgeluidsisolatieThermische en contactgeluidsisolatieThermische isolatieThermische isolatie
Warmtegeleidingscoëfficiënt λ / gedeclareerde waarde λRW/mK0,0381 / 0,0400,045 / 0,0470,046 / 0,0480,055 / 0,0570,073 / 0,077
Drukspanning CS(10)kPa≥ 50≥ 50≥ 90≥ 100≥ 120
Maximale gebruiksbelastingkN/m²1016102020
Brandgedrag–E––B-s1A2-s1, d0

Belgische productgegevens · EPB

ThermoWhite® in de EPB-databank

Erkende productgegevens ondersteunen de energetische planning in België. De officiële EPB-databank bevat ThermoWhite®-vermeldingen in categorie 1-2 voor in-situ geplaatste bouwproducten.

Opgenomen producten uit ons Belgische assortiment:

  • ThermoWhite® WD 70 R (R/N) Premium
  • ThermoWhite® WD 70 R (R/N)
  • ThermoWhite® WD 100 R
  • ThermoWhite® WD 130 R

De erkenning geldt voor de betrokken productversie en de voorwaarden in de toelichtingsfiche, waaronder samenstelling, uitvoerende bedrijven, plaatsing en werfcontroles. Gebruik voor de EPB-berekening de actuele gegevens samen met deze fiche.

Productvermeldingen voor uw ontwerp

Productvermeldingen voor uw ontwerp
ProductBenaming in EPBDErkend tot
ThermoWhite® WD 70 R (R/N) PremiumWD70R (RN) Premium
ThermoWhite® WD 70 R (R/N)WD70R (v2024)
ThermoWhite® WD 100 RWD100R (v2024)
ThermoWhite® WD 130 RWD130R (v2024)

Werkblad 1-2, subgroep 1.2.2.2. Voor WD 170 R A2 werd in de geraadpleegde gegevens geen vermelding gevonden. De andere productdocumenten staan hier los van.

Databank geraadpleegd op

Productdocumentatie

Afzonderlijke gegevensbladen worden rechtstreeks bij het product toegevoegd zodra ze voor België zijn goedgekeurd.

De Belgische website bevat geen algemene downloadsectie.

Kwaliteit van product tot plaatsing

Betrouwbare planning vraagt om productdocumentatie én gecontroleerde verwerking. Uw contactpersoon helpt u de juiste documenten aan de gekozen uitvoering te koppelen.

Productdocumentatie

De Europese technische beoordeling (ETA) en prestatieverklaring beschrijven het product en de aangegeven prestaties. Vraag de documenten voor uw specifieke productvariant.

Gecontroleerde productie

Fabrieksproductiecontrole en interne en externe controle maken deel uit van het kwaliteitssysteem. Dosering, menging en verwerking moeten overeenkomen met de gedocumenteerde uitvoering.

Controles op de werf

De EPB-toelichtingsfiche beschrijft controles van volumemassa en laagdikte en de documentatie voor bouwheer of ontwerper. Spreek de nodige bewijsstukken vóór de uitvoering af.

Wanneer kunnen de volgende lagen worden geplaatst?

Beloopbaarheid en vrijgave voor volgende lagen zijn verschillende stappen. Product, laagdikte en werfomstandigheden bepalen het verloop. Stem de timing met de uitvoerder af op basis van de geldende verwerkingsdocumenten; een algemene belofte voor de volgende dag volstaat niet.

Welke documenten heeft mijn ontwerper nodig?

Vermeld productvariant, toepassing en geplande opbouwhoogte. Daarbij horen de juiste ETA, prestatieverklaring en technische productgegevens. Voor een EPB-berekening zijn ook de actuele databankvermelding en de bijbehorende toelichtingsfiche, inclusief uitvoeringsvoorwaarden, van belang.

Productdocumenten voor mijn project aanvragen